Aktuálně používáte starou verzi prohlížeče Internet Explorer. Nějaké části tohoto webu proto nemusejí fungovat zcela správně. Aktualizujte prosím svůj prohlížeč na nejnovější verzi.

Časté dotazy

Zde jsou zodpovězeny nejčastěji kladené dotazy. V případě že jste zde nenašli odpověď na svůj dotaz, můžete nás kontaktovat.

Obecné dotazy

Co je Merch Master?

Merch Master umožňuje uživatelům hromadně kupovat a prodávat navržená trička “crowdfunding“ systémem. To znamená, že vytvořit tričko Vás nic nestojí, a v případě úspěchu za Vás vše vyřídíme. Zákazníci dostanou svá trička a Vy svůj výdělek. Pro více podrobností navštivte stránku jak to funguje.

Dotazy kupujících

Kolik stojí poštovné?

Nesnášíte poštovné? My také! Nabízíme nejnižší možné ceny poštovného nebo možnost vyzvednout si tričko u jeho autora, pokud tuto možnost povolí. Na ceny poštovného se můžete podívat na stránce s informacemi o dopravě.

Můžu si tričko koupit, když už dosáhlo cíle svého prodeje?

Samozřejmě, tričko můžete objednávat po celou dobu jeho prodeje v neomezeném množství. Pokud tričko dosáhlo svého cíle, znamená to pouze, že je prodej úspěšný a tričko bude vyrobeno. Můžete ho tedy stále objednat.

Stojí mě něco, když si objednám tričko, které ještě nedosáhlo cíle?

Nestojí to vůbec nic! Všechny platby proběhnou až v okamžiku, kdy objednané tričko dosáhne svého cíle. To znamená, že můžete volně objednávat, ale vaše platba bude čekat až do doby, než se prodá dostatečný počet triček. Pokud si objednáte tričko, které nedosáhne svého cílového prodeje, tak se tričko nevyrobí a peníze zůstanou u Vás. Žádné poplatky ani převody, transakce bude zrušena.

Za jak dlouho od ukončení prodeje mohu očekávat své tričko?

V rámci České republiky by tričko mělo dorazit do 14 dnů. Do jiných Evropských zemí přibližně do 17 dnů.

Budu něco platit, pokud se trička neprodá dostatečný počet?

Pokud si objednáte tričko, které nedosáhne svého cílového prodeje, tak se toto tričko nevyrobí a peníze zůstanou u Vás. Žádné poplatky, transakce bude zrušena.

Dotazy návrhářů/prodávajících

Jak můžu začít prodávat trička?

Je to jednoduché. Během pár kroků navrhněte v našem editoru tričko a Merch Master Vám vytvoří vlastní URL adresu, na které bude Vaše tričko vystaveno. Poté jen stačí dát vědět co nejvíce lidem, aby se o tričku dozvěděli. Začít můžete hned.

Stojí mě něco, když chci prodávat tričko se svým návrhem?

Nestojí to vůbec nic. Stačí jen navrhnout tričko a dát o něm vědět světu! O zbytek se postaráme my a Vy poté pouze obdržíte výdělek. Vše je naprosto bez rizika a zdarma. Začněte vytvářet v našem editoru právě teď.

Mám vlastní navržený design trička, který bych chtěl použít. V jakém formátu bych ho měl vložit?

Doporučujeme nahrávat návrhy ve vektorovém formátu .eps, ale můžete také použít formáty .svg a případně .png nebo .jpg.

Můžete mi pomoct s navržením trička?

Ano samozřejmě, stačí nás kontaktovat přes kontaktní formulář.

Jak dlouho může probíhat prodej trička?

Dobu určenou k prodeji trička můžete stanovit na 2 až 21 dnů. Pokud chcete tisknout trička k určité příležitosti, berte prosím v úvahu, že po ukončení prodeje trvá dalších 14 dní než zákazník tričko obdrží.

Jak vydělává Merch Master?

Merch Master má nastavenou pevnou marži na každém tričku, která je už zakomponovaná do ceny trička, zobrazené při navrhování. Nepřijímáme procenta ze zisku autorů.

Kdy si mohu vybrat svůj výdělek?

Výdělek může být převeden po úspěšném ukončení kampaně a doručení všech triček.

Je nutné výdělek zdanit?

Je Vaší osobní zodpovědností případný výdělek zdanit.

Co se stane, když se mého trička neprodá dost kusů?

Když Vaše tričko nedosáhne předem nastaveného počtu prodaných kusů v určeném termínu, tak nebude vyrobeno a platby zákazníků budou zrušeny. Můžete poté zkusit prodávat tričko znovu a případně zkusit jinou cenovou politiku a lépe tričko propagovat.

Co se stane, když moje tričko překročí určený cíl prodaných kusů?

Můžete ho stále prodávat dál dokud neskončí lhůta pro jeho prodej.

Můžu si uložit svůj návrh a vrátit se k němu později?

Samozřejmě, můžete uložit návrh. Budete se k němu moci později vrátit přes svůj uživatelský účet.